Nuolaidos viskam nuo -20% iki -50%

Kojos grandinėlės pasirinkimas: ką reikia žinoti?

Kojos grandinėlės – gana dažnas moterų papuošalas šiltuoju metų laiku. Būtent vasaromis ne tik panelės, tačiau ir moterys nusprendžia kulkšnis papuošti aksesuaru, kuris suteikia elegancijos. Svarbiausia – visam Jūsų stiliui. Mažas kojos papuošalas gali pagyvinti pilką aprangą, tad kai norisi KAŽKO, tačiau nežinote ko – galbūt tai ir yra kojos apyrankė?

Šiek tiek istorijos...

Grandinėlės ant kojos, jeigu galėtų kalbėti, geriausius savo metus įvardytų 2 000-uosius, kai jos buvo tokios madingos, kad kiekviena diva dėvėjo kasdien, ne tik švenčių metu. Šiuo metu šis skoningas kojų papuošalas dažniausiai siejamas su elegancija. Priklausomai nuo pasirinkto modelio aksesuaras gali geriau atitikti laisvos, jaunos merginos stilių arba vyresnio amžiaus damos, kuriai svarbu – kokybė.

Kol skeptikai kartoja, kad tokie kojų papuošalai yra atgyvena, tai mados namai intensyviai ruošiasi pavasario bei vasaros kolekcijoms ir labai daug dėmesio skiria būtent kojų grandinėlėms. „Chloe“ mados namų modeliai nuostabiomis kojų apyrankėmis puošėsi pristatydami vasaros kolekciją. Prie įprastų šortukų puikiai derėjo prabanga kvepiantys kojų papuošalai.

Visgi, ne tik šiais laikais kojų grandinėlės įvardijamos kaip stiliaus TOP‘as. Kasinėjimai atskleidė, kad jau Šumerų laikais moterys bei vyrai mėgo puošti savo kojas brangiojo metalo apyrankėmis. Štai žemesnės kastos moterys dažniausiai kojas puošdavo odinėmis arba iš virvės pintomis apyrankėmis. 

Kalbant apie bet kokius papuošalus verta atkreipti dėmesį į indes, kurios ir senais laikais, ir šiuo metu dažnai renkasi labai ryškius, akis traukiančius papuošalus. Dėvimi aksesuarai, kurie dekoruoja rankas, kojas, kaklus… Kojų apyrankėms senais laikais Indijoje buvo skirta itin daug dėmesio. Prie jų buvo dažnai tvirtinami skambučiai. Taip aukštuomenės damos garsiai, tačiau taip pat ir melodingai pranešdavo apie savo atėjimą.

LDK bei ankstesniais laikais lietuvių moterys retai puošėsi kojų apyrankėmis. Mokslininkai bei istorikai teigia, kad tai siejama su šaltu klimatu. Moterys beveik visus metus dėvėjo ilgus drabužius, sukneles, tad dėvėti po jomis papuošalų – paprasčiausiai nebuvo prasmės. Džiugu, kad šiuo metu galime rinktis iš gana plačios apyrankių pasiūlos ir stiliumi džiuginti ne tik save, tačiau ir kitus.

Grandinėlės ant kojos pasirinkimas

Grandinėlės ant kojos pasirinkimas​

Jeigu nusprendėte, kad šį pavasarį ir vasarą būtinai norite pasipuošti skoningomis kojų grandinėlėmis – esate ten, kur ir reikia. Pateiksime svarbiausius niuansus, kriterijus, kuriuos reikia įvertinti renkantis šį gaminį.

Grandinėlės tipas

Pirmiausia siūlome susipažinti su kojų grandinėlių tipais. Aišku, kai kurie renkasi tiesiog pagal grožį. Kartais vos tik pažvelgus iš karto matyti, kad vienas arba kitas modelis – tiesiai į dešimtuką, meilė iš pirmo žvilgsnio. Tačiau kai ieškote simbolikos arba renkatės pagal etiketą – tuomet reikia daugiau dėmesio skirti kiekvieno tipo apibrėžimui.

1. Karoliukų grandinėlė

Klasikinė karoliukų grandinėlė dažniausiai patinka arba turėtų patikti tiems, kurie mėgsta solidumą. Tokius papuošalus verta rinktis moterims, kurios yra 30+ metų. Žinoma, kad tai yra tik rekomendacija. Iš masyvesnių karoliukų pagamintos grandinėlės dažniausiai savyje turi labai gerą energetiką, kadangi gaminamos iš žmogų veikiančių akmenukų.

Karoliukų grandinėlė

Įsigyti galite paspaudę čia.

2. Kelių lygių grandinėlė

Štai kur kas jaunatviškesnis modelis yra kelių lygių grandinėlė. Dažniausiai siejama su laisvumu ir elegancija. Panašaus modelio kojų papuošalai labai mėgstami per vestuves. Mažas akcentas atrodo labai prabangiai. Taip pat sakoma, kad tokia grandinėlė geriausiai tinka dar netekėjusioms merginoms. Taigi, po vestuvių – pasilikite ją kaip simbolinį jaunamartystės atsiminimą.

Įsigyti galite paspaudę čia.

3. Masyvi kojos grandinėlė

Kai norisi prabangos – vertos dėmesio yra masyvios sidabrinės grandinėlės ant kojos. Svarbiausia, kad ne tik atrodo, tačiau ir yra prabangios. Gaminamos iš sidabro – tauriojo metalo, kuris ir po daugelio metų išlaikys kokybę. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kad masyvios grandinėlės (kojų, rankų, kaklo…) atrodys puikiai tik tuomet, kai pagamintos iš brangiojo metalo. Jeigu bus sukurtos iš įprasto, deja, ne tik atrodys neskoningai, tačiau, tikėtina, kad ir netarnaus ilgai.

Masyvi kojos grandinėlė

Įsigyti galite paspaudę čia.

4. Grandinėlė su begalybės ženklu

Atskiro dėmesio yra vertos kojos grandinėlės su begalybės ženklu. Sakoma, kad tai yra ne tik papuošalas, tačiau talismanas, kuris gali apsaugoti nuo bėdų ir ligų. Dėvėti reikia kuo dažniau. Begalybės ženklas yra saugumo simbolis, kuris reiškia nuolatos atsinaujinančias rutinas, tėkmes.

Grandinėlė su begalybės ženklu

Įsigyti galite paspaudę čia.

Grandinėlės ilgis

Įvertinkite, kokio ilgio grandinėlė jums reikalinga. Klasikinis pasirinkimas yra tokios, kurių grandinėlė reguliuojasi. Tuomet – niekada nesuklysite ir jokio skirtumo, ar papuošalas perkamas jums pačiai, ar kaip dovana kitam žmogui.

Grandinėlės medžiaga

Pasikartosime, kad tik brangiojo metalo grandinėlės ant kojos atrodo solidžiai. Klasikinis pasirinkimas yra 925 prabos sidabras. Tai itin aplinkai atsparus, aukštos kokybės sidabras, kuris ir po daugelio metų išlaiko savo kokybę. Renkantis sidabrines grandinėles taip pat susipažinkite, kokie akmenys yra inkrustuojami ir kaip jie veikia žmogų: cirkonis, perlai, ametistas, lazuritas ir t.t.

Grandinėlės medžiaga​

Kojos grandinėlės stilius

Galiausiai – koks grandinėlės stilius jums labiausiai patinka? Klasikinis, kuris dažniausiai puoštas akmenimis ir kvepia prabanga? O gal modernus, kuris dažnai siejamas su minimalizmu? Geriausia papuošalų dėžutėje turėti kelis modelius. Pagal poreikį – kasdien bus galima puoštis vis kitaip.

Puoškitės kasdien. Vienas mažas kojos papuošalas gali padėti jums jaustis prabangiai. Kodėl gi ne?

Išpardavimas
iki -50%

Visi papuošalai yra pagaminti iš tikro 925 prabos sidabro. Prabuota Lietuvos prabavimo rūmuose.

Pirk už 60 € ir daugiau, suvesk kodą SIDABRA ir gauk papuošalų dėžutę dovanų.